uyuşturucu Ana Sayfa | İletişim Ana Sayfa | İletişim  
      Bu site Doç. Dr. Kültegin Ögel tarafından hazırlanmıştır  
 
 
Saçta Uyuşturucu Testi

Saç numunesinden alınan uyuşturucu testi, 4 ile 6 ay içinde kişinin uyuşturucu madde kullanıp kullanmadığına ilişkin bilgi verir. Bu test ile esrar, eroin, kokain, ekstazi vb tüm uyuşturucu maddeler saptanabilmektedir. Bedenimize giren her kimyasal uyuşturucu madde saçımızda bir kod bırakmaktadır. Biyokimyasal analizlerle bu kod tespit edilebilir.

Saç numunesi özel bir şekilde alınmalıdır. Test sonuçlarını yetersiz numune veya saç üzerinde boya olması, kına gibi kimyasallar etkileyebilmektedir.

Gizli numuneler alınıp, uyuşturucu madde kullanan kişinin haberi olmadan testlerin yapılması doğru değildir. Anlaşarak alınacak testler süreci olumlu etkileyecektir. Bağımlılığın tedavisinin başarısı artacaktır. Tersi uygulamalar sorunu daha fazla büyütebilir.

Bu yöntem anlaşılarak kullanıldığı takdirde, uyuşturucu madde kullanan kişi uyuşturucu madde kullanmadığını gösterebilmektedir. Aile veya yakınlar ise kuşku içinde yaşamaktan kurtulmaktadır. Bu uygulama aynı zamanda uyuşturucu madde kullanan kişi için de bir kendini kontrol yöntemi olmaktadır.

Saç testini

·         Sık idrar alınması mümkün olmayan durumlarda

·         Aralıklarla test yapılabileceği zaman tercih etmek doğru olacaktır.

Bu test büyük oranda doğru yanıt vermektedir. Kişi çok az uyuşturucu madde kullansa bile bu testte net olarak ortaya çıkmaktadır.

Saç testi yaptırmak için 0 216 450 144 99 no'lu telefonu saat 14:00'ten sonra arayabilirsiniz...

 

 
Bu site esrar (marihuana, marijuana), eroin, ekstazi (ecstasy), kokain, LSD gibi uyuşturucular, uyuşturucunun getirdiği sorunlar ve tedavisi hakkında bilgi vermek için    Doç. Dr. Kültegin Ögel tarafından hazırlanmıştır
Alkol kullanımı fazlaya ne yapma
 

© 2009 Kültekin Ögel | Web Yazıl

© 2009 Doç. Dr. Kültegin Ögel | Web Yazılım: Bayram İlyasoğlu | Valid XHTML |  Ana Sayfa | İletişim