uyuşturucu Ana Sayfa | İletişim Ana Sayfa | İletişim  
      Bu site Doç. Dr. Kültegin Ögel tarafından hazırlanmıştır  
 
 
İYİLEŞMEK İÇİN 20 ETKİLİ YÖNTEM

17. Aktif Olun

Sporla ya da fiziksel aktiviteyle zaman geçirmek, tekrar kullanmaya başlamayı tetikleyen stresi azaltarak, iyileşmenize katkıda bulunabilir. Bu aktiviteler aynı zamanda önemli bir tetikleyici olan can sıkıntısını da azaltarak, size dengeli bir hayat kurma konusunda duygusal destek sağlayabilir.

Daha aktif olmak, fiziksel olarak daha iyi hissetmenize sebep olur ve genel sağlınızı iyileştirir. Aynı zamanda akut dönem sonrası kesilme belirtilerinin şiddetini de azaltarak tekrar ortaya çıkmalarını engeller. 

Eğer uzun zamandır fiziksel aktivite yapmadıysanız, bir egzersiz programına dahil olmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Ne yapmayı seçerseniz seçin birden yüklenmeyin ki bir anda şevkiniz kırılmasın.

Fiziksek olarak aktif olmak demek dünyaca ünlü bir sporcu olacağınız anlamına gelmez. Oturduğunuz mahallede yürüyüş yapabilirsiniz, alışveriş merkezine yürüyerek gidebilirsiniz, çocuklarınızı parka götürebilirsiniz, bisiklete binebilirsiniz ya da futbol, tenis, basketbol gibi bir zamanlar hoşunuza giden bir spora tekrar başlayabilirsiniz.  Hedef daha aktif olmak ve sağlığınızı düzeltmek olmalıdır.

Bağımlılığın bir parçası olarak her şeyi sonuna kadar yapmak ve tüketmek eğilimi olabilir. Bu nedenle dengeli ve uzun süreli hedefler konmalıdır.

 

 

 

 

 

 
Bu site esrar (marihuana, marijuana), eroin, ekstazi (ecstasy), kokain, LSD gibi uyuşturucular, uyuşturucunun getirdiği sorunlar ve bağımlılığın tedavisi hakkında bilgi vermek için    Doç. Dr. Kültegin Ögel tarafından hazırlanmıştır
Alkol kullanımı fazlaya ne yapma
 

© 2009 Kültekin Ögel | Web Yazıl

© 2009 Doç. Dr. Kültegin Ögel | Web Yazılım: Bayram İlyasoğlu | Valid XHTML |  Ana Sayfa | İletişim